Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:
Російські медіа активно висвітлюють технічні характеристики “Орєшніка”, акцентуючи на його дальності та руйнівній потужності. Аналітики ISW вважають, що такі заяви мають на меті вплинути на психологічний стан як України, так і її союзників, намагаючись стримати Київ від використання західної далекобійної зброї проти РФ.
“Навіть погрози Путіна завдати ударів по “центрах ухвалення рішень” у Києві залишаються порожніми, оскільки російські війська вже регулярно атакують критичну інфраструктуру в Україні”, — пояснюють експерти.
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Ради безпеки ОДКБ у Казахстані наголосив, що за заявами Путіна про нові ракети стоїть лише бажання посилити тиск.
“Путін хоче додати ще тисячі до тисяч ракет, які вже були випущені по Україні”, — зазначив Зеленський.
Американська розвідка також не бачить ризиків застосування ядерної зброї у відповідь на удари ЗСУ по території РФ, що підтверджують джерела Reuters.
Ракета, яку Росія використала під час удару по Дніпру 21 листопада, за даними української розвідки, є лише балістичною ракетою середньої дальності. Назва “Орєшнік” відноситься до науково-дослідної роботи, а не до нової розробки.
“Путінські заяви про “Орєшнік” більше нагадують інформаційний фейк, спрямований на залякування західних партнерів України”, — зазначає військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.