Субота, 17 Травня, 2025

У Києві зафіксовано найбільший за останні роки спалах гепатиту А

У київському мікрорайоні Відрадний зафіксовано масштабний спалах вірусного гепатиту А. Станом на ранок 16 травня захворіли вже 65 осіб, серед яких 31 дитина. Усі учні шкіл району переведені на дистанційне навчання. Джерело інфекції поки що не встановлене.

Про це повідомила Наталя Гунченко, заступниця генерального директора Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, під час брифінгу.

За словами Гунченко, саме мікрорайон Відрадний у Солом’янському районі став епіцентром спалаху. Хвороба уразила як дітей, так і дорослих, однак саме молодь є основною групою ризику. Люди старшого віку зазвичай вже мають імунітет, адже перехворіли на гепатит А раніше.

Специфічного лікування гепатиту А не існує – єдиним ефективним методом профілактики залишається вакцинація. Водночас щеплення проти гепатиту А не входить до переліку обов’язкових і здійснюється виключно за власний кошт.

Станом на 10 травня вакцинувалися вже 330 осіб, переважно діти. Вартість вакцини для дорослих — 1080 грн, для дітей — 820 грн. Ревакцинація рекомендується через 6 місяців, але можлива й протягом 5 років.

Фахівці досі не встановили джерело інфекції. З огляду на тривалий інкубаційний період вірусу — до 50 днів — дослідження охоплює події останніх двох місяців. У рамках розслідування беруться проби з бюветів, водойм і централізованої водомережі. Також масово тестуються школярі та підлітки.

«Ми щодня відкриваємо щось нове. Йдеться про ретроспективне вивчення — аби з’ясувати, що сталося ще два місяці тому», – пояснила Наталя Гунченко.

Усіх учнів шкіл у Відрадному районі перевели на дистанційне навчання. Такий крок вжито, аби зменшити ризики передачі інфекції під час безпосередніх контактів.

Медики зауважують, що ситуація хоча й тривожна, але не унікальна. Вірусний гепатит А має циклічний характер: періоди підйому захворюваності зазвичай повторюються кожні 7–8 років.

«Минулого року фіксували по 2–3 випадки. Нинішній спалах — черговий цикл. Гепатит А постійно існує, просто іноді про нього забувають», – зазначила Гунченко.

Розслідування триває. Медики закликають батьків бути уважними до симптомів дітей, дотримуватись гігієни, уникати споживання сирої води та, за можливості, зробити щеплення.

Новини за темою